Scenarij događaja za Dan zdravlja u dhowu. Scenarij dana zdravlja s roditeljima "zabava počinje"

Položaj

1. Ciljevi i ciljevi.

Formiranje zdravog načina života za obitelji.

Njegovanje tjelesne kulture i moralne kohezije obitelji.

Razvoj sportskih i motoričkih sposobnosti kod djece i odraslih.

Prevencija i prevencija bolesti u djece.

Održavanje praznika.

Domaćin: Pozdrav, dragi gosti - drage majke, očevi, djeco! Jako nam je drago što vas vidimo na našem odmoru posvećenom Danu zdravlja.

Dječaci i djevojčice, kao i njihovi roditelji,

Požurite u našu sportsku dvoranu.

Bit će natjecanja između djece, očeva i majki,

Tko će biti pobjednik reći ćemo vam kasnije.

Danas na našem prazniku sa zadovoljstvom pozdravljamo prijateljske sportske timove: tim Zvezdochka i tim Raketa. Poželimo im dobrodošlicu.

Zvuči koračnica. Ekipe ulaze.

Voditelj: Žiri će ocjenjivati ​​naše uspjehe.

Neka žiri bez greške prati cijeli tijek bitke.

Tko se pokaže druželjubivijim - neka danas pobijedi!

A sada riječ ima predsjednik žirija. (Pozdravni govor upravitelja.)

Voditelj: Prije natjecanja treba se brzo zagrijati.

Radite vježbe

Ponavljajte zajedno za mnom.

(Zagrijavanje za sve uz glazbu.)

Ved. Tiho, momci. Čujem zvona zvona. U goste nam dolaze gosti. Ali tko nam dolazi saznat ćete ako pogodite zagonetku.

Liječi malu djecu

Liječi ptice i životinje.

I sad juri prema nama

dobar doktor...

djeca. Aibolit!

Aib. Došao sam do Vite

Došao sam do Olye.

Pozdrav djeco!

Tko je s tobom bolestan?

Ved. Pozdrav, dragi doktore! Svi dečki su zdravi jer se druže sa sportom i jedu povrće i voće.

Ljudi, što trebate učiniti prije nego sjednete za stol?

Djeca: Svaki put prije jela

Voće je potrebno oprati vodom.

Ved. I što drugo?

Djeca: Da budu zdravi, jaki,

Operite lice i ruke sapunom!

Aib. Bravo momci! Ti znaš sve! Nastavljamo sa slavljem. (Čuju se jauci.)

Ved. Ljudi, odnekud čujem jauke. Očigledno, netko treba pomoć dr. Aibolita. (Carlson dolazi stenjući i stenjući.)

Charles. Ja sam najnesretniji, ja sam najbolesniji, ma ne mogu, pomozite!

Aib. Što ti se dogodilo?

Charles. Boli me najveći trbuh.

Aib. Što si jeo danas?

(Carlson nabraja.)

Charles. I jeo sam najljepše jabuke...

Aib. Jeste li oprali voće prije jela?

Charles. Za što? Već su bili ukusni i lijepi!

Aib. Ah ah ah! Dečki, objasnite Carlsonu što treba učiniti prije jela.

(Dječji odgovori).

Aib. Jesi li čuo to, Carlsone?

Charles. Ja sam najbolji razumijevač na svijetu, sve sam razumio. Što je s mojim želucem?

Aib. Sada ćemo te liječiti, popij lijek.

Charles. Ili je možda džem bolji?

Aib. Da, ne, dragi Carlsone, džem ti neće pomoći. Morat ćeš popiti napitak. A sada ću ti dati injekciju.

Charles. Ja sam najbolji ne-fan na svijetu. Ne bojim se injekcija, ako treba, ubrizgat ću si sam. Pa, pomislite samo, injekcija, ubrizgao sam se i otišao.

(Aibolit vadi špricu. Carlson počinje drhtati i čvrsto se drži za hlače.)

Aib. Zašto drhtiš? Ti si najbolji nefan na svijetu! Ne boli, zar ne, djeco? Carlson, djeca se ne boje injekcija, daj mi ruku, dat ću ti injekciju.

(Carlson pruža ruku, trže se, okreće se.)

djeca. Ne boj se, Carlsone! Ne boj se, Carlsone!

(Carlson se prestaje bojati i trže se.)

Charles. Vidiš, rekao sam ti da sam najbolji neborac na svijetu. Hvala doktore, hvala djeco! Sada mogu igrati i natjecati se s tobom!

Voditelj: Započnimo naše natjecanje. A navijači prijateljskim pljeskom podržavaju sudionike.

1. Štafetna utrka “Jedne hlače za dvoje”

Sudionici su podijeljeni u parove. Na znak prvi par u ekipi oblači hlače, trči do orijentira, vraća se i predaje hlače sljedećem paru. Tim koji prvi izvrši zadatak pobjeđuje.

(Žiri sumira rezultate).

Voditelj: Pohvalimo pobjednički tim: "Bravo!"

Glazbena pauza: veseli kozački ples "Varenka".

Sada da vidimo s tobom

Tko brže može s loptama!

2. Štafetna utrka “Pogodi gol”

Na sve četiri, svaki par puše u balon i gura ga u vrata. Broji se više golova.

(Sažimanje).

Pjesmu “Umišljenost” J. Brzechwe čita dijete.

Tko nam je najjači?...

Ovdje ih čeka samo uspjeh!

Pokazat ćemo vam kako skočiti

A mi ćemo vam pomoći i reći.

3. Štafetna utrka “Beam racing”

Odrasla osoba i dijete sjede na modulu, trče do čipa i vraćaju se natrag, prenoseći "log" sljedećem paru.

(Sažimanje.)

Glazbeni predah: pjesmice o Danu zdravlja.

Zadimljena tava

Julija očišćena pijeskom.

Dva sata u Yulyinom koritu

Baka ga je poslije oprala.

Vova je jutros bio lijen

Češljati kosu.

Do njega je došla krava

Počešljala je jezik.

Sloppy je zbunjen

Sve je krivo, sve je krivo.

I košulja je širom otvorena

I sako bez gumba.

Prao sam ruke pod slavinom,

I zaboravila sam oprati lice.

Trezor me vidio,

Vikao je: "Kakva sramota!"

Voditelj: Sada ćemo vas oduševiti novim vještinama,

Sport nam pomaže da budemo jaki i zdravi!

4. Štafetna utrka “Trčanje u obruču”

Na znak prva dva sudionika stavljaju obruč i trče u njemu do orijentira, trče oko njega i vraćaju se svojoj ekipi. Sljedeći par ispunjava zadatak.

(Sažimanje.)

Glazbena pauza: Ples "Svibanjski valcer".

Voditelj: sljedeća štafeta “Strijelci”.

Svaki sudionik mora uzeti loptu i ubaciti je u koš. Pobjeđuje momčad koja postigne najviše golova.

(Sažimanje.)

Pjesma o tati (pjeva dijete)

Voditelj: Ovi momci su hrabri, spretni, vješti,

Njihovi roditelji su važni, jaki i hrabri...

b. Relej "Tunel"

Djeca pužu u tunel, vraćaju se, predaju palicu sljedećem, a roditelji glasno navijaju za svoju djecu.

Voditelj: U međuvremenu, dok žiri zbraja rezultate, a naši se timovi odmaraju, želim čuti navijače. Postavljat ću vam zagonetke, a vi ćete pogađati!

Ne razumijem, tko ste vi?

Ptičari? Ribari?

Kakva je mreža u dvorištu?

Ne bi li se miješao u igru?

Bolje da odeš.

Igramo se. . . (odbojka)

Ovi plodovi su nejestivi

Ali su ogromni i udobni.

Njihov drugi sportaš satima

Snažno ga udara šakama.

(Vreće za boksanje)

Želim postati snagator.

Dođem do snagatora:

Pričaj mi o ovome -

Kako ste postali snagator?

Nasmiješio se kao odgovor:

Jako jednostavno. Mnogo godina

Svaki dan, ustajući iz kreveta, ustajem. . . (utezi za vježbanje)

Igra se ujutro u dvorištu,

Djeca su se razigrala.

Povici: "pak!", "prošlost!", "udarac!" -

Dakle postoji igra tamo - ... (hokej)

Na prazan želudac

Tukli su me nepodnošljivo;

Igrači pucaju precizno

Dobivam udarce nogama. (Nogomet)

Zelena livada,

Stotinu klupa okolo

Od kapije do kapije

Ljudi žustro trče.

Na ovim vratima

Ribarske mreže (stadion).

Ovaj konj ne jede zob

Umjesto nogu tu su dva kotača.

Sjedi na konja i jaši ga,

Samo bolje upravljaj.

(Bicikl)

Sudionici natjecanja su poredani.

Voditelj: Žiri dobiva riječ za sumiranje rezultata (podjela darova).

Veseli praznik je odlično uspio.

Mislim da se svidio svima.

Zbogom, zbogom, neka su svi sretni,

Zdravi, poslušni i ne zaboravite vježbati!

Budite prijatelji sa sportom, planinarite,

I tada nećete mariti za dosadu.

Završavamo praznike i želimo svima zdravlje, uspjeh i sreću u svemu!

(Ekipe napuštaju dvoranu uz pljesak.)

Scenarij zajedničkog slobodnog vremena roditelja i djeteta za djecu starije predškolske dobi "DAN ZDRAVLJA"


Cilj: razvijanje dječjih potreba za zdravim stilom života.
Zadaci:
- promicati ujedinjenje djece i roditelja;
- usaditi ljubav prema kretanju i sportu;
- razvijati motoričku aktivnost.

Dvorana je svečano okićena. Na istaknutom mjestu stoji velika piramida. Djeca ulaze u dvoranu uz zvuke koračnice. Slijede ih roditelji. Djeca staju u red.
Prezenter. Jesu li svi ovdje? Jesu li svi zdravi?
Jeste li svi spremni za trčanje i igru?
Stoga požurite i pridignite se
Ne zijevaj, ne budi lijen.
Pripremite se za zagrijavanje!
Zagrijte se uz ritmičnu glazbu.


Tijekom zagrijavanja izvodi se marširanje, hodanje na prstima, na peti, vanjskoj i unutarnjoj strani stopala te lagano trčanje.
Djeca sjede na klupi. Roditelji izlaze na sportski marš i postrojavaju se.
Roditelji.
Pozdrav svim momcima! I ova riječ:
Volite sport od malih nogu - bit ćete zdravi!
Svi znaju, svi razumiju
Lijepo je biti zdrav.
Samo trebaš znati
Kako postati zdrav!
Nema boljeg recepta na svijetu -
Budite neodvojivi od sporta
Živjet ćeš sto godina -
To je sva tajna!
Naučite se naručiti -
Radite vježbe svaki dan
Smijte se veselije
Bit ćeš zdraviji.
Sport, dečki, vrlo je potreban!
Sa sportom smo jaki prijatelji!
Sport je pomoćnik, sport je zdravlje,
Sport - igra, tjelesni odgoj - ura!
Svi plješću.
Prezenter. Dragi roditelji! Voljeli bismo vidjeti tvoje zagrijavanje.
Odrasli oponašaju sportske vježbe uz veselu glazbu.
Djeca plješću rukama.
Prezenter. Sada pjevajmo smiješnu pjesmu!
Izvodi se pjesma “Kako je lijepo ne razboljeti se!”.
Prezenter. Pažnja! A sada naše glavno iznenađenje (pokazuje na piramidu). Napravili su piramidu -
Jedan dva tri četiri pet.
U njemu se kriju tajne,
Morate ih riješiti...
Na svakom prstenu nalazi se slika zagonetke.
Brzo pronađite rješenje zagonetke.
Sada ćemo početi rastavljati piramidu. Onaj tko skida prsten mora pokazati sliku na poleđini i reći koju igru ​​to predlaže. Neka nam brojalica pomogne izabrati prvu.
Dijete izlazi i prema brojanju bira prvog igrača koji skida prvi prsten, a na poleđini prstena je nacrtana sova.
Prezenter. Naravno, ovo je igra "Sova"
Igra se igra „Sova“.
Prezenter. Ljudi, sljedeći prsten skida onaj tko brže skoči na lopte.
Igra se igra „Utrka s loptom“.
Dijete koje je brže skočilo skida prsten. Na poleđini je nacrtana žaba.
Prezenter. Ljudi, jeste li pogodili koja je ovo igra?
Igra se igra „Žabe“.
Prezenter. Ljudi, sljedeći prsten će nam skinuti jedan od roditelja koji brže i duže skače na vijači sa zida na zid.
Igra se igra „Preskakanje užeta“.
Prezenter. Ajmo zapljeskati najboljem skakaču!
Odrasla osoba skida prsten, na poleđini je nacrtan zec.
Prezenter. Jeste li svi pogodili? Tako je, ovo je "Zeko beskućnik".
Igra se igra "Zec beskućnik".
Prezenter. Sljedeći prsten skinut će roditelj čiji se obruč najduže okrene.
Igra se igra “Rotacija obruča”.
Pobjednik skida prsten; na poleđini prstena iscrtava se krug.
Prezenter.Što bi to značilo? Vjerojatno bismo svi trebali stati u krug i igrati igru ​​"Desni krug".
Igra se u ravnomjernom krugu.
Prezenter. Sljedeće dijete koje će skinuti prsten bit će ono koje će najduže udarati lopticom o pod.
Igra se igra „Loptice“.
Pobjednik skida prsten, na poleđini su nacrtani zec i vuk.
Prezenter. Jeste li pogodili? Ovo je igra "Zec i vuk".
Igra se igra "Zec i vuk".


Prezenter. Nastavljamo rastavljati piramidu. Sada će roditelj koji lopticom pogodi obruč skinuti obruč.
Igra se igra “Pogodi metu” (do pet bacanja).
Roditelji skidaju prsten, na stražnjoj strani je nacrtana "repa".
Prezenter. Zašto šutiš? Zar ne postoji takva igra?
Pa idemo shvatiti! Baka za djeda, djed za repu... Svi znaju bajku! Trčat ćemo na sve strane. I kad kažem "Repa!" trebamo stajati jedan za drugim, kao u bajci. Gle, u našem su vrtu odjednom rasle dvije repe. (pokazuje dvije maske – kape). To znači da ćemo imati dva tima od 7 ljudi - repa, djed, baka, unuka, buba, mačka, miš. Da vidimo koja se ekipa može brže posložiti. Dotjerajte se momci! I dotjeraj svoje roditelje.
Igra se igra “Repa” (igraju je i djeca i odrasli).
Prezenter. Ostao je još samo jedan prsten, skinuću ga.
Na poleđini su naslikane vrpce.
Prezenter. Jesu li svi pogodili koju ćemo igru ​​igrati? Pravo!
Igra se igra „Vrpca zamka” (igraju i roditelji i djeca).
Prezenter. Bravo svima: i djeci i odraslima! Svi su pametni i brzi! Svi smo se dobro igrali i zabavili. Ajmo pljeskati jedni drugima. Naša iznenađenja se nastavljaju.
Otvaraju se vrata i ulaze kuharice (dvoje djece).
kuharice. Jeste li igrali? Zabavljaš li se?
Jeste li probudili apetit?
Sada idemo pojesti nešto
Neće te uopće boljeti.
Samovar šišta i pjeva
Već odavno sve zove za stol
Darujemo vam ukusne kolačiće
Pečeno s ljubavlju.
počastite se!
Jedi zdravo!

Sudionici praznika idu u grupu na čaj.

autori: Natalija Aleksejevna Kaširskaja , Moskva, Svetlana Dančenko, zaposlenik predškolske obrazovne ustanove, Moskva

Pažnja! Uprava stranice nije odgovorna za sadržaj metodoloških razvoja, kao ni za usklađenost razvoja sa Saveznim državnim obrazovnim standardom.

Svrha sportskog festivala– povećanje interesa za tjelesni odgoj i zdrav način života kod djece i odraslih. Prepoznajte dječje sposobnosti i interese. Njegujte osobine jake volje, razvijajte želju za pobjedom i samopouzdanje. Naučite ne samo primati radost zbog svojih rezultata, već i brinuti se za svoje drugove.

Zadaci:

  1. Poboljšati razinu tjelesne spremnosti djece od 4-5 godina.
  2. Usaditi interes za aktivan, zdrav način života kod svih sudionika odgojno-obrazovnog procesa.
  3. Formirati kvalitete jake volje: odlučnost, izdržljivost, snagu, agilnost, njegovati želju za pobjedom i empatiju.
  4. Jačati želju roditelja za sudjelovanjem u životima djece u vrtiću, osjećaj kohezije, međusobnog pomaganja i pripadnosti.

Tijek praznika

Zvuci fanfara.

Instruktor u tjelesnom odgoju:

Djeco, pozivamo vas na sportsko igralište
Sada počinjemo praznik sporta i zdravlja!

Ekipe zaobilaze grade se oko dvorane u blizini klupa.

Dvije ekipe izašle su zajedno
Za početak praznika za nas,
I zato svi trebaju
Sudjelujte u tome.
Svatko treba svoju snagu,
Pokažite svoju spretnost
Budite zdravi i veseli,
I, naravno, neka vam ne bude dosadno!

Instruktor: Vrijeme je da se predstavimo timovi. Tim "Strong Men" i Tim "Smart Guys".

Tim "Strongmen":

Jaki smo, vješti
Pametan i hrabar.
Budimo se rano
Punimo se.

Tim "Shustriki":

Mi smo naš tim
Mi zovemo "Shustriki"
Jer su pametni
I rastemo pametni.
Ne postoji nitko brži od nas na svijetu.
Od nas “Fizkult - zdravo!”

Instruktor: Pažnja! Pozdravljamo suce naših natjecanja!

  1. __________________
  2. __________________
  3. __________________

ZAGRIJAVANJE (mjuzikl) “Sunce” gr. Maskota

Djeca izvode osnovne pokrete na otvorenom uz glazbu.

Instruktor: Jeste li spremni za natjecanje?

djeca: Spreman.

Instruktor: Naši roditelji znaju da je bavljenje sportom vrlo korisno i sada će nam dati svoje upute.

Roditelji.

Svim dečkima našim... ( svizajedno) Zdravo!
I ova riječ:
Volite sport od malih nogu -
Bit ćete zdravi!

Svi znaju, svi razumiju
Lijepo je biti zdrav.
Samo trebaš znati
Kako postati zdrav!

Nema boljeg recepta na svijetu -
Budite neodvojivi od sporta
Živjet ćeš sto godina -
To je sva tajna

Sport, dečki, vrlo je potreban!
Sa sportom smo jaki prijatelji!
Sport je pomoćnik, sport je zdravlje,
Sport - igre, tjelesni odgoj... ( svi) hura!

Instruktor: Pa, vrijeme je za početak natjecanja. Da bi tim pobijedio, njegovi članovi moraju biti vrlo prijateljski nastrojeni i moći zajedno izvoditi vježbe. Sada ćemo provjeriti koliko ste prijateljski raspoloženi.

1 natjecanje “Polet s preprekama”

Skakanje s obruča na obruč na dvije noge, penjanje kroz obruč i bacanje lopte u koš.

Instruktor: A sljedeće natjecanje je za one najspretnije i najskakače.

2. natjecanje “Čiji je tim brži”

Štafeta za mame i djecu. Članovi ekipe podijeljeni su u parove i između sebe drže loptu na napuhavanje promjera 30 cm. Svaki par treba naizmjenično trčati do čunja, obići ga, vratiti se i predati palicu sljedećem paru, a da ne izgubi svoju lopticu.

3. natjecanje “Tumbleweeds”

Zadatak: trčite zmijom po određenoj stazi s loptom, obiđite zadnji čunj, vratite se u svoju kolonu i dodajte loptu sljedećem sudioniku.

Instruktor: Dok žiri vijeća, poslušajmo pjesme:

1 dijete:

Voli tjelesni odgoj
Tate, mame, djeca.
Zrak, sport i vitamini
Svima na svijetu su potrebni.

2 dijete:

Igrati odbojku
Veslanje, plivanje, nogomet.
Pusti šarene zmajeve,
Klizanje zimi
Vozi bicikl
I uvijek težite pobjedi!

3. dijete:

Ako želiš biti vješt,
Okretan, brz,
Jak, hrabar,
Naučite voljeti užad za preskakanje
Lopta, karike i palice!

Instruktor: Pa, nastavljamo naš praznik zdravlja. Dok žiri bude vijećao, ekipa će prikazati ples u paru.

"PLES U PARU"

Instruktor: Naš odmor je pri kraju, a ja najavljujem posljednji

Natjecanje "Uhvati loptu žlicom i sastavi riječ"

Svaki tim ima 7 sudionika. Prvi sudionik trči do koša, jednom rukom hvata loptu žlicom, donosi je ekipi, dodaje žlicu sljedećem itd. Kada su sve loptice uhvaćene, trebate od njih sastaviti riječ "BRAVO".

Instruktor: Natječaji su završili, a žiri još uvijek zbraja rezultate. Predlažem testiranje znanja navijača.

Igra se ujutro u dvorištu,
Djeca su se razigrala.
Povici: "pak!", "prošlost!", "udarac!" –
Dakle postoji igra tamo - ... (hokej)

Na prazan želudac
Tukli su me nepodnošljivo;
Igrači pucaju precizno
Volim manšete s nogama.
(Nogomet)

Zelena livada,
Stotinu klupa okolo
Od kapije do kapije
Ljudi žustro trče.
Na ovim vratima
Ribarske mreže (stadion).

Ovaj konj ne jede zob
Umjesto nogu tu su dva kotača.
Sjedi na konja i jaši ga,
Samo bolje upravljaj.
(Bicikl)

Instruktor: Dajemo riječ članovima našeg žirija.

RIJEČ ŽIRIJA

Sumiratirezultati natjecanja. Nagradesudionika.

Instruktor:

Hvala svima na pažnji,
Za entuzijazam i zvonki smijeh,
Za uzbuđenje natjecanja,
Zagarantiran uspjeh.
Sada je došao trenutak oproštaja,
Naš će govor biti kratak
Kažemo: “Doviđenja”!
Vidimo se opet!

Maksimova Olga Vladimirovna,

viši učitelj

MBDOU d/s OV "Zlatna ribica"

Cilj: Formiranje interesa, emocionalno pozitivnog stava prema zdravom načinu života, jačanje tjelesnog i psihičkog zdravlja učenika,

Zadaci:

  1. Obogatiti i produbiti razumijevanje djece o tome kako održati, ojačati i održati zdravlje.
  2. Obogatiti razumijevanje djece o higijenskoj kulturi.
    1. Razvijajte motivaciju za očuvanje svog zdravlja i zdravlja ljudi oko vas.
    2. Obogatiti dječje motoričko iskustvo.
    3. Zainteresirati roditelje za suradnju s predškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama radi očuvanja i jačanja zdravlja djece.

Vrsta projekta: kratak

Oprema:

1. Znakovi s aforizmima, izjavama velikih i poznatih ljudi o zdravlju za postavljanje u hodnicima i grupnim sobama predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova.

2. Plakati želja "Dodaj zdravlje" grupama za prijem.

3. Osobne klub kartice za svako dijete koje sadrže podatke o događanjima na Danu zdravlja i zadatak za roditelje.

4. “Zdrav, fantastičan jelovnik” za sve dobne skupine.

Relevantnost:

Njegovanje vrijednosnog stava prema zdravlju jedna je od najvažnijih zadaća predškolske razine odgoja i obrazovanja. Savezni državni obrazovni standard za predškolski odgoj definira glavne ciljeve predškolskog odgoja:

Klauzula 1.6, podtočka 6. Formiranje zajedničke osobne kulture za djecu, uključujući vrijednosti zdravog načina života.

Točka 1.6, podtočka 9. Pružanje psihološke i pedagoške podrške obitelji i povećanje kompetentnosti roditelja (zakonskih zastupnika) u pitanjima razvoja i obrazovanja, zaštite i promicanja zdravlja djece

Klauzula 2.6. Sadržaj glavnog odgojno-obrazovnog programa predškolskog odgoja treba osigurati razvoj osobnosti - tjelesni razvoj - formiranje vrijednosti zdravog načina života, ovladavanje njegovim elementarnim normama i pravilima (u prehrani, motoričkom načinu rada, otvrdnjavanju, u formiranju korisnih navika, itd.)

Suvremena djeca imaju dobre vještine i sposobnosti te im je potrebna pomoć odraslih u određivanju značenja aktivnosti koje svladavaju. Ovo značenje je odnos prema onome što djeca rade. Kvaliteta i rezultat aktivnosti u cjelini ovisi o tome koliko im to značenje postaje blisko i razumljivo, hoće li aktivnost postati formalna, konvencionalna ili smislena i održiva.

Za razvoj motivacije za zdrav način života potreban je emocionalno pozitivan stav i zanimanje za pravila zdravstveno-čuvnog i sigurnog ponašanja. Dan zdravlja je oblik organiziranja edukativnih, odgojnih, zdravstveno-očuvanih aktivnosti koje izazivaju emocionalni odjek i kod djece i kod odraslih. Redovito održavanje ovakvih događanja pridonosi jačanju tjelesnog i psihičkog zdravlja, te formiranju vrijednosnog stava prema zdravom načinu života kod djece predškolske dobi.

Dan zdravlja u MBDOU d/s OV “Zlatna ribica”

pod motom “Želimo biti zdravi”.

Dan zdravlja u vrtiću nije samo dio odgojno-obrazovnog rada, on je i praznik djece, njihovih roditelja i zaposlenika.

Rano ujutro, bajkoviti likovi pozdravili su sve sa željama za zdravlje, a klaunovi Neboleyka i Zdoroveyka ponudili su djeci i roditeljima vitamine i pozvali ih da prođu stazu s preprekama. Zabavno zagrijavanje bilo je popraćeno glazbom i umjetničkim izričajem.

U svakoj skupini učitelji su organizirali zanimljiva i uzbudljiva natjecanja.


Roditelji su ispunjavali zadatke, odgovarali na pitanja i prije odlaska ispunili plakat želja "Dodaj zdravlje!"

Posebno za praznik, medicinsko osoblje predškolske obrazovne ustanove razvilo je "Fabulalno zdrav jelovnik".

Nakon ukusnog i zdravog doručka, stariji predškolci krenuli su na putovanje „Stazom zdravlja“.

Na početku putovanja posjetili smo vilu Veseliju u zemlji „Ispravnog govora“, gdje smo igrali komunikacijske igre i izvodili vježbe za razvoj govornog disanja.

Duhoviti klaunovi zabavljali su djecu i odmjeravali njihovu snagu, spretnost i brzinu.

Dunno me pozvao da gledam crtani film "Smeshariki: Jež i zdravlje".

U kabinetu pedagoga-psihologa putnici su upoznali Pticu sreće uz pomoć čije su čarolije djeca posjetila bajkovitu senzornu sobu punu čuda.

U likovnoj radionici djeca su imala susret s čarobnjakom Olovkom koji ih je pozvao da svoje misli i osjećaje izraze crtežom.

Posljednja točka na ruti bila je ordinacija dr. Piljuljkine koja je s djecom razgovarala o tome što je zdravlje, kako ga održati, ojačati i sačuvati.

Dok su stariji učenici putovali, djeca su posjetila kino dvoranu, gdje im je predstavljen crtani film "Moidodyr".

Poslijepodne su se odvijala svečana događanja po skupinama. Učitelji su provodili igre uloga, igre na otvorenom, skečeve, stvarali problemske igre i praktične situacije s ciljem razvijanja ideja o zdravom načinu života, očuvanju i jačanju tjelesnog, mentalnog i somatskog zdravlja.

Roditelji i njihova djeca odgovorno su pristupili izvršenju prethodnog zadatka i podijelili svoje omiljene recepte za zdrava i ukusna jela.

Svi recepti naknadno su uvršteni u kuharicu pod nazivom “Knjiga omiljenih recepata za ukusnu i zdravu hranu”.

Djeca su bila oduševljena Danom zdravlja, roditelji i osoblje također su dobili naboj vedrine i dobrog raspoloženja, zatim su se dugo i s toplinom sjećali odmora i poželjeli jedni drugima zdravlje!

Književnost

  1. Derkunskaya V.A., Korshunova M.G. Njegovanje vrijednosnog stava prema zdravlju i zdravom načinu života kod djece predškolske dobi // Dječji vrtić: teorija i praksa 2011. br.10.
  2. Myasishchev V.N. Psihologija odnosa: Izabrana psihološka djela. M.: MPSI, 2011.
  3. Organizacija klupskog rada u predškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama. Riba - disk "Metodička podrška za višeg učitelja." 2012. br. 2.
  4. Fotografije iz arhive MBDOU d/s OV “Zlatna ribica”

Prilog 1

Plan dana zdravlja

Oblici rada, sadržaj

teme

Odgovoran

Jutarnje vježbe za roditelje

"Staza s preprekama"

Instruktori tjelesnog odgoja, glazbeni voditelji

Igre, vježbe za očuvanje i jačanje tjelesnog, psihičkog, somatskog zdravlja, formiranje ideja o zdravom načinu života (starija predškolska dob)

"Put zdravlja"

Logopedi, instruktori tjelesnog odgoja, učitelji dodatnog obrazovanja, pedagoški psiholozi, učitelji umjetnosti, edukatori okoliša, medicinsko osoblje, učitelji starijih pripremnih skupina.

Sesija crtanog filma (I, II junior, srednje grupe)

"Moidodyr"

Glazbeni voditelji su odgajatelji osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta.

Izložba dječjeg i roditeljskog stvaralaštva o očuvanju zdravlja (u grupnim prostorijama)

„Inovativni oblici interakcije s roditeljima za razvijanje vještina zdravog načina života kod djece“, „Stvaranje zdravstvenog okruženja u obiteljskom i predškolskom okruženju“

Odgajatelji dobnih skupina

Igre: igre uloga, igre skeča, razvojna problemska igra i praktične situacije (u svim dobnim skupinama)

Usmjeren na očuvanje i jačanje tjelesnog, psihičkog, somatskog zdravlja, formiranje predodžbi o zdravom načinu života

Odgajatelji dobnih skupina

Psihološki dnevni boravak za roditelje učenika pripremne grupe

Značajke psihološke pripreme za školu djece različitog spola

Pedagoški psiholog

Dodatak 2

Vozni red za Stazu zdravlja

učenici starijih i pripremnih grupa

Broj grupe

Logopunkt

Teretana

Senzorna soba

Likovni studio

Zimski vrt

1 podskupina

2 podskupina

1 podskupina

2 podskupina

1 podskupina

2 podskupina

1 podskupina

2 podskupina

“Potvrda o objavi u medijima” serija A br. 0002699

Pozivamo odgojitelje predškolske djece regije Tyumen, autonomnog okruga Yamal-Nenets i autonomnog okruga Khanty-Mansi-Yugra da objave svoje nastavne materijale:
- Pedagoško iskustvo, originalni programi, nastavna pomagala, prezentacije za nastavu, elektroničke igre;
- Osobno razvijene bilješke i scenariji obrazovnih aktivnosti, projekata, majstorskih tečajeva (uključujući videozapise), oblici rada s obiteljima i učiteljima.

Zašto je isplativo objavljivati ​​kod nas?

Cilj: formiranje motivacije kod djece i odraslih za zdrav stil života, zadovoljenje potreba kretanja, razvoj orijentacije u prostoru, njegovanje osjećaja međusobnog razumijevanja, stvaranje emocionalne ugode.

Oprema: 2 velike lopte, 2 utega, obruči, 2 balona, ​​2 torbe, hrana, užad za skakanje, teniske loptice i reketi.

Tijek proslave:

Vodeći: Pozdrav ljubiteljima sporta! Okupili smo se ovdje na našem sportskom terenu kako bismo održali zabavne startove:

Pogledaj, prijatelji su u blizini

Postoji cijeli krug djece

Pored njih su očevi i majke.

Tate su bacale sofe

Majke su bacale lonce.

Svi se žele natjecati

Šala i smijeh

Pokažite snagu i okretnost.

Svi smo sretni zbog ovog susreta.

Nismo se okupili zbog nagrade.

Moramo se češće sastajati

Tako da živimo svi zajedno.

Vodeći: U našim natjecanjima sudjeluju spretna, hrabra, snalažljiva, spretna djeca i njihovi roditelji. Dobrodošli našim sudionicima.

Vodeći: Svi timovi izašli su zajedno

Za početak našeg odmora

I zato svi trebaju

Sudjelujte u tome.

Svatko treba svoju snagu

Pokažite svoju spretnost

Budite zdravi i veseli

I naravno, neka vam ne bude dosadno.

Vodeći: Na našem festivalu postoji žiri koji će uzeti u obzir izvršenje zadataka i pošteno ih ocijeniti (uspješnost):

Vodeći: Započnimo naše natjecanje predstavljanjem timova.

Vodeći: Nastup je gotov, idemo na zagrijavanje. Svi sportaši, kao što znate, zagrijavaju mišiće prije natjecanja. Provest ćemo zabavno, komično zagrijavanje.

Mala žaba skače - kva-kva-kva, Skakanje na dvije noge.

Pače pliva, kvak, kvak, kvak Nagnite se naprijed, simulirajte plivanje.

Svi okolo se trude

Bavite se sportom (2p) Hodanje u mjestu.

Brzi tit-trick-lu-lu Maši rukama.

Vrti se u zraku - try-lu-lyu Okreni se oko sebe.

Svi okolo se trude

Bavite se sportom (2p) Hodanje u mjestu.

Evo nas na punjenju-123 Savijte se naprijed.

Ujutro na lokalitetu-123 Okreće se lijevo i desno.

Vidite, trudimo se

bavimo se sportom (2p) hodajući u mjestu.

Vodeći: Dragi prijatelji! Otvorimo naše obiteljsko prvenstvo u triatlonu „Mama, tata, ja – sportska obitelj“.

Natjecanje 1 : Prva, kao što je običaj u svakoj obitelji, kreće u bitku jača polovica, naši tate. Sada će se prisjetiti svoje mladosti i ljubavi prema popularnoj igri - nogometu. Zadatak očeva je trčati do cilja dok driblaju košarkašku loptu. Da, teško je našim tatama, moramo obići sve čunjeve i ne izgubiti loptu.


Natjecanje 2 : Mame izlaze nakon tata. Natjecanje za mame - trčanje uz bacanje balona reketom za badminton. Vrlo je lak, naivan i ne shvaća da je u rukama domaćica koje svoju priliku neće propustiti. Podržimo ih pljeskom.

Natjecanje 3 : Naši kapetani su pozvani na start. Djeca su naš ponos, ona su naša slava! Za vrijeme odmora stalno se trenira okretnost, hrabrost, odvažnost i snaga. Da vidimo jesu li naša djeca vrijedno trenirala. Naši kapetani će demonstrirati trčanje vođenjem lopte rukama po tlu. Neka nam pomognu svakodnevne vježbe koje radimo prije nastave, neka nam pomognu naši skokovi, sagibi i čučnjevi.

Natjecanje 4 : Sada da vidimo kako naša obitelj radi zajedno.

Štafetna utrka "Brižni roditelji": do Svaki tim dobiva kišobran, tata nosi dijete iza leđa, gazeći kroz lokve (zakorači u obruč), a mama trči za njima, pokrivajući dijete kišobranom od kiše. Trčite do oznake i natrag kroz lokve.

Natjecanje 5 (1 iz svake ekipe): I opet su nam tate na startu. Pred vama su utezi. Tko je najjači, podići će uteg više puta. Mislite li da je ovo lak zadatak? Ne! Jako je teško! Ali naši se sudionici ne boje poteškoća.

Ostali tate su se odmarali, a sada imate zadatak za vas: Moraju trčati s gimnastičkim štapom, gazeći preko njega. Morat će učiniti nevjerojatno. S oštrim nagibom, sagnite se, zakoračite i ponovno trčite. Ovo je staza s preprekama. Sve je kao u životu! U teškoj smo borbi! Svi sudionici jednostavno pokazuju profesionalnost u ovakvoj vrsti natjecanja.

Natjecanje 6: A sada zovemo naše majke na početak. Moraju pretrčati udaljenost dok preskaču uže.

Natjecanje 7: I opet su naši kapetani na startu. Moraju prijeći udaljenost s vrećom na glavi i ne ispuštati je.

Natjecanje 8: pod nazivom „Trčanje na tri noge“ (spojene su tatina desna i mamina lijeva noga). Da, život nas je naučio da trčimo ne samo na dvije noge, nego, kad treba, i na tri.

Natjecanje 9: Lijepo je vidjeti okupljenu obitelj, ali majke su se sad sjetile da obitelj treba nahraniti nakon natjecanja. A hladnjak kod kuće je prazan; nisam imao vremena trčati u trgovinu ujutro. Stoga se raspisuje sljedeći natječaj "Za proizvode". Sudjeluju svi članovi tima.

Na suprotnoj strani stolice nalaze se proizvodi (čaj, sol, tjestenina, sjemenke, limunada, lovorov list, "Rolton" papaline). Uzimajući vrećicu za kupnju, sudionik odlazi “kupiti namirnice”. Nakon što je preskočio 2 barijere, trči do stolice, stavlja 1 proizvod u torbu, vraća se i dodaje torbu sljedećem igraču.

Pa, sada će obitelj biti nahranjena.

Natjecanje 10: Dolazimo do posljednjeg natjecanja "Sakupi moto" našeg odmora: Otrčite do stolca, uzmite 1 list papira s pismom i vratite se. Štafeta se smatra završenom kada ekipa stane u red držeći ispred sebe sljedeće riječi: “Zdrava obitelj je zdrava nacija.”

Naši kapetani sudjeluju, a roditelji skupljaju riječi.

Ekipe su nagrađene zahvalnicama i slatkim nagradama.

Vodeći: Naš odmor je gotov. Svi članovi ekipe pokazali su svoju okretnost, snagu i brzinu. I što je najvažnije, dobili smo poticaj energije i puno pozitivnih emocija! Još jednom svima čestitamo praznik! Bavite se sportom, poboljšajte svoje zdravlje, razvijajte snagu i izdržljivost! Vidimo se opet!

2024 bonterry.ru
Ženski portal - Bonterry