Nodarbības par ekoloģiju kopsavilkums vidējā grupā. Piezīmes par ekoloģiju vidējā grupā Tēma: “Ceļojums uz rudens mežu Piezīmes par ekoloģiju vidējā grupā

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

Apvienotais bērnudārzs Nr.8"Jāņtārpiņš"

Karačeva, Brjanskas apgabals

GCD par ekoloģiju vidējā grupā

« Daba ir mūsu draugs ».

Vada: skolotāja Lukičeva S.A.

Mērķis: Veicināt saudzīgu attieksmi pret dabu.

Uzdevumi:

Izglītojoši:

Apkopot bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem, to dzīvotnēm,
par putniem, par kokiem.

Aktivizējiet bērnu runā īpašības vārdus, kas raksturo gadalaikus, koku, savvaļas dzīvnieku īpašības
un putni.

Izglītojoši:

Attīstīt garīgās darbības, salīdzināt, klasificēt, analizēt, vispārināt. Attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu.

Izglītojoši:

Izkopt mīlestību, cieņu pret dabu un izrādīt rūpes un uzmanību visam dzīvajam.

Metodiskās metodes: Mākslinieciskā valoda, mīklu uzdošana, spēles motivācija, skaidrošana, demonstrēšana, fiziskā audzināšana, muzikālais pavadījums.

Materiāls: ilustrācijas ar koku, dzīvnieku, putnu attēliem; papīra stari, saule; ieraksts "Meža balsis".

Priekšdarbi: apmācību sesiju komplekts
ar ārpasauli par tēmu: “Mežs”; dzejoļu un sakāmvārdu iegaumēšana par rudeni.

Dalība didaktiskajās spēlēs: “Kas kur dzīvo?”, “Kas ko ēd?”, “Gadalaiki”.

Darba aktivitāte atkritumu savākšanā uz vietas pastaigai.

Saruna par atkritumiem: no kurienes tie nāk, kādi atkritumi ir,
kāpēc atkritumi ir kaitīgi utt.

Nodarbības gaita

Audzinātāja : - Puiši, sasveicināsimiesviens otru :

Spēle tiek spēlēta"Sveiki!" .

Sveikas, palmas! Aplaudē, aplaudē, aplaudē!

Sveikas kājas! Augšā, augšā, augšā!

Sveiki vaigi! Plūk, plūk, plūk!

Sveiki sūkļi! Smīkt, smīkņāt, smīkt!

Sveiki, zobi! Noklikšķiniet, noklikšķiniet, noklikšķiniet!

Sveiki, mans deguns, pīkst, pī, pī!

Sveiki, viesi! Sveiki!

Tāpēc mēs saviem viesiem uzdāvinājām daļu veselības!

Pārsteiguma brīdis.

Puiši, šorīt pastnieks man atnesa vēstuli, gribi zināt kas mums raksta?

Tad klausieties:

“Dārgie puiši, es, mežsargs, meža īpašnieks, dzīvoju mežā ar draugiem. Bet nepatikšanas notika! Cilvēki, kas ieradās atpūsties, atstāja atkritumus, kannas, plastmasas pudeles un maisiņus. Visi augi nomira, dzīvnieki, putni, kukaiņi pazuda, saule nespīd. Kā es gribu redzēt tīrus strautus, staigāt pa tīru, nepiegružotu mežu, redzēt savus draugus. Tikai tu vari man palīdzēt. Ja esi draudzīgs un drosmīgs, attapīgs un dzīvespriecīgs, dodies palīgā mežā!

Nu, puiši, palīdzēsim mežsargam?

Vai tu esi draudzīgs? Vai tu esi drosmīgs?

Ar mašīnu dosimies uz mežu.

Mēs pārvēršamies par vadītājiem

Piepumpējiet riepas: shhhhhhh

Atveriet tvertnes un piepildiet ar benzīnu: ssssss

Iedarbiniet dzinēju: d-d-d-d

Woohoo! Mašīna sāka kustēties.

Automašīna. Mašīna dūc,

Automašīnā vadītājs sēž mašīnā.

Te ir lauks, te ir upe, te ir blīvs mežs.

Mēs esam ieradušies, bērni! Mašīna, apstājies!

Tātad jūs un es atradāmies meža izcirtumā.

Izcirtuma ilustrācija.

Ak, cik skumji, ak, cik garlaicīgi, tumši un netīri. Jūs nevarat dzirdēt putnu dziedāšanu. Mums noteikti jāpalīdz mežam. Palīdzēsim? Puiši, ar katru paveikto uzdevumu mežs kļūs tīrāks un gaišāks.

1. vingrinājums:

Klausieties pirmo uzdevumu (rudens ilustrācija)

Puiši! Kāds tagad ir gada laiks? (rudens)

Puiši, kādi ir rudens periodi? (agrs, zeltains, vēls)

Kāds šobrīd ir periods? (vēlu)

Labi padarīts! Mēs paveicām pirmo uzdevumu. (Mežā parādās pirmais stars)

2. uzdevums:

Mežā ir daudz koku. Kas ir koks? (koks ir lielākais augs)

Nosauciet tās daļas. (sakne, stumbrs, zari un lapas)

Vai jūs domājat, ka koks ir dzīvs? (Jā)

Kāpēc? (Tas aug, elpo, ēd)

Puiši, gadās, ka koki saslimst, un tad arborists tos nocērt.

Kādi noteikumi jāievēro attiecībā uz kokiem?
(nekāp kokos, nelauz zarus, nekur uguni mežā)

Esam pabeiguši otro uzdevumu.

Parādās divi stari.

3. uzdevums:

Puiši, kas vēl dzīvo mežā? (savvaļas dzīvnieki)

Ilustrācijas, kurās attēloti savvaļas dzīvnieki.

Kurš ziemā sūc ķepu?

Viņš arī mīl medu.

Var skaļi rēkt

Un viņa vārds ir... (lācis)

Viltīga krāpniece, sarkana galva,

Pūkainā aste ir skaista,

Un viņas vārds ir. (lapsa)

Mazs, sarkans dzīvnieciņš,

Lēc un lec gar zariem. (vāvere)

Pūku bumba, gara auss

Veikli lec un mīl burkānus. (zaķis)

Viņš ir mazs un dzeloņains. Guļ ziemā. Vasarā ķer kukaiņus
un tārpi. (ezis)

Viņš ir pelēks un biedējošs, dusmīgs un izsalcis. Noķer zaķus un teļus. Dzīvo midzenī. (vilks)

Labi darīts, jūs paveicāt labu darbu! Tagad es iesaku jums mazliet atpūsties.

Puiši, kāds noteikums jums jāievēro attiecībā uz savvaļas dzīvniekiem?

Neķersim tauriņus, kamenes, spāres un citus kukaiņus;

Neapvainosim vardes;

Neiznīciniet putnu ligzdas un dzīvnieku alas;

Neķersim savvaļas dzīvniekus un nevedīsim tos mājās;

Nešausim putnus;

Nekursim ugunskurus;

FIZISKĀ MINŪTE

Bērnu pulcēšana

Spēlējiet vienu spēli.

(pārmaiņus šūpojas ar labo un kreiso roku)

Parādiet man puiši

Kā dzīvnieki dzīvo mežā?

Kā mazā lapsa mostas

Kā vāveres mazulis nomazgājas,

Kā mazs zaķis uzlēca,

Kā vilku mazulis skrēja,

Kā ezis un ezis

Vāc kazenes.

Tikai lācēns guļ.

Nav steigas mosties.

4. uzdevums:

Pastāsti man, kā sauc tos putnus, kas rudenī lido uz dienvidiem? (migrācijas)

Ilustrācijas, kurās attēloti gājputni.

Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc putni aizlido? (pārtikas trūkums un aukstums)

Bet ir putni, kuriem aukstums nav prātā. Viņi paliek dzimtenē visu gadu un nelido.

Kā sauc šos putnus? (ziemo)

Ziemojošo putnu ilustrācijas.

Pelēkā spalvu mētelī,

Un aukstā laikā viņš ir varonis.

Zvaniet viņam ātri

Kurš tur lēkā? (zvirbulis)

Viņa visa ir pelēcīga,

Gaita ir maiga,

Svarīga persona ir viņas vārds. (vārna)

Melns vāciņš

Un šalles strēmeli

Pie dzeltenbrūna putna

Pēc vārda (zīlīte)

Šis putns ir tik pļāpīgs

Zagļains, nervozs,

Čivināt, boloboka

Un viņas vārds ir. (varva)

Sniegs, puteņi pūš,

Un pie mums ieradās viesi

Paskaties uz pīlādžu koku -

Tur apmetās vērši

Puiši, kāds noteikums jums jāievēro, ieraugot putnus mežā?

Puiši, kā mēs varam palīdzēt tiem putniem, kas ziemo pie mums?
ciemā? (barība)

Iesaku gatavot putniem barību. Ej pie galda.
Uz galdiem jums ir šķīvji ar plastilīnu. Puiši, paņemiet plastilīna gabalu un sadaliet to mazos gabaliņos. Pēc tam ar apļveida kustībām ripiniet putnu sēklas.

Labi padarīts.

Parādās ceturtais stars.

5. uzdevums:

Ak, puiši, mēs paveicām visus uzdevumus, bet mūsu izcirtumā joprojām bija atkritumi. Savācam atkritumus maisā, lai mums ir tīra vieta.

Sakārtojām izcirtumu un paveicām visus uzdevumus. Paskaties, cik gaišs un tīrs kļuvis mežs. Putni sāka dziedāt.

Parādījās pieci stari un saule.

Labi darīti puiši!

Visi uzdevumi tika izpildīti pareizi.

Audzinātāja

Mēs esam jauni dabas aizstāvji, būsim vērīgi pret visu dzīvo uz mūsu planētas un aizsargāsim visu dzīvo.

Jūs šodien bijāt aktīvs, atbildējāt uz visu, un tāpēc mēs ar jums tik ātri paveicām visus uzdevumus.

Un tagad mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Mēs grozījāmies un nokļuvām dārzā.

Vai jums patika mūsu ceļojums? Kur mēs bijām?

Ko mēs darījām mežā?

Palīdzēja mežsargam iztīrīt mežu. Mēs palīdzējām mežsargam, un par to viņš mūs pacienāja ar saldumiem.

Paldies!

Ļebedeva Oksana Jevgeņijevna
MBDOU "Bērnudārzs Nr. 67" kompensācijas tipa, Dzeržinska
Audzinātāja

Vides izglītības stundas kopsavilkums vidējā grupā par tēmu “Kas dzīvo mežā?”

Mērķis: Bērnu priekšstatu nostiprināšana par meža dzīvnieku (lācis, vāvere, zaķis, lapsa) dzīvi, to dzīvotnēm un gatavošanos ziemas sezonai.

Uzdevumi:

Izglītojoši: uzlabojiet bērnu spēju klasificēt objektus.

Attīstība: Attīstīt izziņas interesi par dabu, radošo iztēli, domāšanu.

Izglītojoši: ieaudzināt atbildības sajūtu par apkārtējo dzīvnieku dzīvi.

Ērtības: cepures-maskas: lācis, zaķis, vāvere, lapsa; lielizmēra dzīvnieku mītņu attēli, d/i “Saliec bildi”, materiāli aplikācijai, līme, salvetes, prezentācija “Nosauc vienā vārdā”, audio ieraksts “Dabas skaņas”.

Metodes:

Verbāls: Jautājumi bērniem, mīklas par meža iemītniekiem.

Vizuāli: Meža dzīvnieku un viņu māju attēlu pārbaude.

Praktiski: Elpošanas vingrinājumi, d/i "Nosauciet to vienā vārdā", d/i "Savāc attēlu", d/i "Mazais pelēkais zaķis sēž."

Spēles: spēles situācija.

Vārdu krājuma darbs: Dobums, bedre, bedre, laiva.

Priekšdarbi: Aplūkojot savvaļas dzīvnieku ilustrācijas.

Ievada daļa:

(Bērni iet uz grupiņu, katram bērnam skolotāja uzliek meža dzīvnieku cepurīti: lācis, vāvere, zaķis, lapsa. Skan meža mūzika.)

Pedagogs: Sveiki, meža iemītnieki! Lāču mazuļi, zaķi, vāveres, lapsas!

Bērni: Sveiki!

Pedagogs: Puiši, klausieties, es jums pateikšu mīklas, un jūs mēģināt tās uzminēt.

Viņam patīk ēst avenes

Un guli bedrē visu ziemu.

Viņš var šausmīgi rēkt,

Un viņa vārds ir... (lācis)

Pūkains un sarkans

Dzīvo uz koka.

Spēcīgi zobi

Viņš grauž visus riekstus.

(Vāvere).

Šī rudmatainā krāpniece

Var veikli iekāpt vistu kūtī,

Viņš metīsies uz mežu kopā ar gailīti.

Kāds ir viņas vārds? (Lapsa)

Kas tas par meža dzīvnieku?

Ziemā viņš valkā baltu kažoku.

Gļēvais zvērs baidās no visiem.

Kā viņu sauc? (Zaķis)

Galvenā daļa:

Pedagogs: Šodien es atnācu pie tevis ciemos uz mežu. Pastāsti man, kā tu dzīvo mežā?

Bērni: Mēs jums pateiksim.

Pedagogs: Vāveres, kā sauc jūsu māju?

Bērni: dobi.

Pedagogs: Zaķi, kur tu dzīvo?

Bērni: Mēs dzīvojam zem krūma.

Pedagogs: Lapsas, kā sauc jūsu māju?

Bērni: Mēs dzīvojam bedrē.

Pedagogs: Lāču mazuļi, kur jūs dzīvojat?

Bērni: Midrā.

Pedagogs: Dārgie meža dzīvnieki, pastāstiet man, ko jūs darāt rudenī?

Bērni: pārtikas uzglabāšana, tauku uzkrāšanās utt.

Pedagogs: Cik daudz rūpju jums ir rudenī! Nav pat laika atpūsties. Iesaku veikt kādus jautrus vingrinājumus (skan mūzika, bērni izpilda kustības mūzikas pavadībā).

Spēle brīvā dabā "Sēž pelēkais zaķis"

(Bērni stāv)

Pelēks zaķis sēž

Un viņš kustina ausis.

Patīk šis un šitāds

Viņš kustina ausis.

(Bērni apsēdās, pacēla rokas kā zaķa ausis un kustināja)

Zaķītim ir auksti sēdēt

Mums ir jāsasilda mūsu mazās ķepas.

Patīk šis un šitāds

Mums ir jāsasilda mūsu mazās ķepas.

(Bērni pieceļas un sit plaukstas)

Zaķītim auksti stāvēt, zaķim jālec.

Patīk šis un šitāds

Zaķim jālec.

(Bērni lec uz vietas)

Vilks zaķi izbiedēja

Zaķis pielēca un aizbēga.

(Bērni skrien un sēž uz krēsliem)

Didaktiskā spēle "Pasaki vienā vārdā"

Skolotājs: Paskatieties uz ekrānu (prezentācija ieslēdzas). Visu, ko redzam, sauksim vienā vārdā.

1. tauriņš, vabole, ods, muša, bite, spāre - tie ir... (kukaiņi);

2. bērzs, ozols, egle - tie ir... (koki);

3. strazds, bullfinks, pūce, varene - tie ir... (putni);

4. Brūklenes, zemenes, avenes, jāņogas ir... (ogas).

Elpošanas vingrinājumi.

Pedagogs: Uzmanību, uzmanību! Izsludinu konkursu starp meža dzīvniekiem! Uz galda ir mazi putniņi, vajag likt tiem lidot. (Bērni sarindojas divās kolonnās, tuvojas galdam, katrs bērns putnam uzpūš tikai vienu reizi. Rezultāts: kura putns lidos tālāk.)

Didaktiskā spēle "Savāc attēlu"

Pedagogs: Nākamais uzdevums, katrai meža dzīvnieku grupai jāsavāc citu dzīvnieku attēls. (Vāveres vāc zaķu attēlus, zaķi - lāčus, lāči - lapsas, lapsas - vāveres). Tas, kurš to izdarīs pirmais, pacels rokas uz augšu.

Pedagogs: Meža dzīvnieku puiši, jūs man ļoti interesanti pastāstījāt par sevi, parādījāt, ko jūs darāt rudenī. Un tagad es ierosinu atcerēties tos dzīvniekus, kuri šodien nevarēja ierasties mūsu izcirtumā. Kādi dzīvnieki trūkst?

Pedagogs: Klausieties mīklas.

Kam ziemā ir auksti

Staigāt apkārt dusmīgs un izsalcis?

Viņam ir adatas

Kā mežā uz eglītes.

Zvēram labāk netraucēt!

Tas ir dzeloņains. Šis...

Bērni: Vilks, ezis.

Pedagogs: Tieši tā, paskaties uz attēlu. Vilka mājvieta ir midzenis. Un mazuļi ir vilku mazuļi. Uz ziemu ezis ierok bedrē un pārziemo. Un tagad meža dzīvnieki atkal var pārvērsties par mazuļiem. (Bērni novelk maskas)

Beigu daļa:

Pedagogs: Bērni, vai jums patika šodien apciemot mani? Ja patika, aplaudēsim paši sev, un, ja kaut kas nepatiks, pasēdēsim mierīgi. Kas tu šodien biji?

Bērni: Mēs bijām meža dzīvnieki.

Pedagogs: Kā sauc lāča māju?

Bērni: Den.

Pedagogs: Pareizi, kā ar vāverēm?

Bērni: Duplo.

Pedagogs: Un Lapsas?

Bērni: Minka.

Pedagogs: Kurš atcerēsies vilka mājas?

Bērni: Lair.

Pedagogs: Un zaķis?

Bērni: Bušs.

Pedagogs: Kā ezis pavada ziemu?

Bērni: Ezītis ierok bedrē.

Pedagogs: Labi darīts, viņi visu atcerējās.

Pedagogs: Vai jums patīk dzīvnieki?

Bērni: Mums tas patīk.

Pedagogs: Dzīvnieki ir mūsu mazie brāļi. Viņi ir jāmīl un jāsargā! Nav jēgas vest dzīvniekus no meža, jo tagad zini, ka katram dzīvniekam ir mājas mežā un savas mammas, tēti vai bērni!

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

3. bērnudārzs« Gailis» Kušnarenkovas pašvaldības rajona ciems

Baškortostānas Republikas Kušnarenkovska rajons

GCD par ekoloģiju vidējā grupā

"Aizsargājiet vidi".

Vada: skolotāja Nurgaļejeva L.T.

Mērķis: - veidot pamatus bērniem ekoloģiskā kultūra.

Uzdevumi:

Izglītojoši: paplašināt un sistematizēt bērnu zināšanas par dabu, lai radītu interesi par aizsardzības problēmu dabu, iepazīstināt bērnus ar uzvedības noteikumiem dabu.

Attīstošs: attīstīt bērnos vēlmi dot ieguldījumu vides iedzīvotāju izglītošana, redzesloka attīstīšana, domāšana, sakarīga runa.

Izglītojoši: izkopt gādīgu attieksmi pret dabu.

Materiāli un aprīkojums: vides zīmes, audio ieraksti "Meža skaņas", "Autobuss" mūzika Železnova, spēle "Savākt ziedu", tauriņi elpošanas vingrinājumiem, sēņu manekeni, meža dzīvnieku un putnu figūras, koki, medījums "Uzkrājieties", plakāts « Sargājiet vidi

GCD kustība.

Audzinātāja: - Puiši, sasveicināsimies viens otru:

Spēle tiek spēlēta "Sveiki!".

Sveikas, palmas! Aplaudē, aplaudē, aplaudē!

Sveikas kājas! Augšā, augšā, augšā!

Sveiki vaigi! Plūk, plūk, plūk!

Sveiki sūkļi! Smīkt, smīkņāt, smīkt!

Sveiki, zobi! Noklikšķiniet, noklikšķiniet, noklikšķiniet!

Sveiki, mans deguns, pīkst, pī, pī!

Sveiki, viesi! Sveiki!

Tāpēc mēs saviem viesiem uzdāvinājām daļu veselības!

Audzinātāja: - Puiši, uzminiet mīkla:

Māja ir atvērta no visām pusēm,

To klāj cirsts jumts.

Nāc uz zaļo māju

Tajā jūs redzēsiet brīnumus.

(mežs)

Audzinātāja: -Kas ir mežs? Kādi koki aug mežā? Kādi dzīvnieki dzīvo mežā? Atcerieties, puiši, pēdējā tikšanās reizē mēs runājām par uzvedības noteikumiem mežā. Atcerēsimies, ko nozīmē katra zīme.

(skolotājs parāda zīmi, un bērni stāsta, ko tas nozīmē)

(parādās varne)

Magpie:-"Uzmanību! Uzmanību! Mūsu mežā var notikt lielas nepatikšanas!

Mēs, iespējams, nekad neredzēsim daudz dzīvnieku un augu!

Palīdziet! Palīdziet!"

Audzinātāja: -Kādas nepatikšanas var notikt mežā? (bērnu atbildes) Puiši, kā jūs un es varam palīdzēt mežam? Ko mēs varam darīt?

Dosimies mežā un ņemam līdzi zīmes! Kā jūs varat nokļūt mežā? (bērnu atbildes)

Šodien ar autobusu dosimies uz mežu. Ieņemiet vietas!

(Zeleznovas mūzikai "Autobuss" bērniem "dodas" mežā)

Nu, lūk, mēs esam mežā. Cik skaisti ir mežā!

(dzirdama putnu dziedāšana, audio ieraksts "Meža skaņas")

Puiši, kāds ir gaiss mežā? (Bērnu atbildes.) Vai jūs domājat, ka tas atšķiras no gaisa, ko elpojam pilsētā? (Bērnu atbildes.) Kāpēc? (tā kā mežā ir daudz koku, tie mūs pasargā no putekļiem, netīrā gaisa, no automašīnām gāzēm.) Ievilksim visi kopā svaigu gaisu!

Elpošanas vingrinājumi

Gaiss, ko elpojam, ir svaigs

Mēs paceļam rokas pret sauli

Izelpots, nolaists

Un viņi to atkārtoja vēlreiz.

Pēkšņi aiz koka ārā palūkojas vecs vīrs no meža.

Lesovičok::- Kas atnāca uz mežu?

Vos-l: Esam bērni no 3. bērnudārza “Gailītis” vidējās grupiņas “Lāsītes”, nācām palīgā mežā.

Lesovičok: - Kā var palīdzēt mežam, ja vēl esi mazs?

(bērnu atbildes)

Audzinātāja: - Vecais Lesovičok, mūsu puiši ir lieli un gudri. Un viņi lieliski tiks galā ar jebkuru uzdevumu. Pārbaudiet tos un pārliecinieties paši.

Lesovičok: - Es tos tagad pārbaudīšu.

Lesovičok: Kāds tagad ir gada laiks? Sakārtojiet šos attēlus pareizā secībā, sākot ar pašreizējo gada laiku.

Spēle "Gadalaiki"

(bērni pareizi sakārto attēlus, un Lesovičok ielaiž viņu mežā)

Lesovičok: - Tagad esmu pārliecināts, ka tu jau esi liels un daudz zini! Ceru, ka varēsiet palīdzēt mežam un tā iemītniekiem. Ejiet pa šo ceļu, un jūs nonāksit izcirtumā. Labs ceļojums!

(bērni iet un iznāk izcirtumā, kur nekas neaug)

Audzinātāja: -Puiši, šajā izcirtumā kādreiz auga skaisti ziedi. Kas viņai notika? Kāpēc viņa izskatās šādi? Vai jums patīk šis izcirtums? Ko jūs varat darīt, lai viņa būtu skaista? (atbildes) Stādīsim uz tās puķes.

Spēle "Savākt ziedu"

Puiši, ko mēs ar jums varam darīt, lai šāda nelaime mežā neatkārtotos? (atbildes) Uzliksim zīmi (bērns pieiet pie galda un izvēlas vajadzīgo zīmi).

Audzinātāja: -Puiši, paskatieties uz mūsu skaisto izcirtumu, taureņi ir ieradušies. Uzpūtīsim viņiem virsū un redzēsim, cik skaisti viņi riņķo pār mūsu izcirtumu!

Spēle runas elpošanas attīstīšanai "Tauriņa muša!"

Audzinātāja: -Puiši, paskatieties, cik daudz sēņu aug mežā. Kādas sēnes jūs varat lasīt? (atbildes) Kādas ēdamās sēnes jūs zināt? Kā jums vajadzētu lasīt sēnes? Kādas sēnes nevajadzētu lasīt? Kāpēc?

Audzinātāja: -Puiši, kāpēc jūs nevarat samīdīt un lauzt indīgās sēnes? (bērnu atbildes)

Kādu zīmi mēs šeit varam likt?

Audzinātāja. - Puiši, kādi koki aug mežā? (Bērnu atbildes). Kāpēc, jūsuprāt, ir vajadzīgi koki (Atbildes bērniem: Tie attīra gaisu. Zem tām ir dzīvnieku bedres, viņi tur dzīvo. Putni veido ligzdas kokos.)

Mežā aug daudz dažādu koku. Cik daudzi no jums zina, kā koks parādās? (atbildes) Sākumā viņi, tāpat kā jūs, ir mazi un vāji, īpaši tiem nepieciešama aizsardzība un uzmanīga attieksme. Iedomāsimies, ka esam mazas sēklas, kas iekritušas zemē.

Paiet daudz laika, lai koks izaugtu un kļūtu liels. Diemžēl cilvēki to nedara rūpējies kokus un nocirsti tos ar cirvi. Viņu paliek arvien mazāk.

Kāda zīme šeit jānovieto (bērns pēc skolotāja izvēles pieiet pie galda un izvēlas vajadzīgo zīmi, paskaidrojot savu izvēli)

Audzinātāja: -Puiši, paskatieties uzmanīgi uz koku, ko jūs redzat? (ligzda) Kādus putnus tu pazīsti? (atbildes) Tagad es jums teikšu dažādus vārdus, un, tiklīdz jūs dzirdat putnu vārdus, sasitiet plaukstas un, ja es saucu citus vārdus, stopiet.

Spēle uzmanībai "Putni"

Kāpēc putni būvē ligzdas? (atbildes) Kādu likumu mēs zinām par putniem? (bērns izvēlas zīmi, paskaidrojot, ko tā nozīmē)

Audzinātāja: -Puiši, kas tas ir uz koka? (pievērš uzmanību dobumam) Kas to uzcēla? (atbildes) Kurš, tavuprāt, dzīvo ieplakā? (atbildes) Ko ēd vāvere? Kādi vēl dzīvnieki dzīvo mežā (atbildes) Ko viņi ēd? Sagatavosim dzīvniekiem pārsteigumu, savāksim tiem krājumus un pacienāsim.

Spēle "Uzkrājieties"

(izcirtumā ir čiekuri, sēnes, ogas; bērni krājumus ezītim, vāverei un lācēnam vāc dažādos grozos, sakot "Es pacienāšu vāveri ar riekstiem!" utt.)

Kā jums vajadzētu uzvesties mežā? (esi kluss) Kāpēc? Uzliksim zīmi. (bērns izvēlas un uzliek zīmi)

-(uzrunājot bērnu) Pastāstiet mums, kāpēc izvēlējāties šo zīmi. Ko tas nozīmē?

(bērns paskaidro savu izvēli)

Audzinātāja:- Labi padarīts! Ko jūs, puiši, domājat, vai mēs palīdzējām mežam? (atbildes) Ko mēs esam izdarījuši? Mežā ir tik jauki, bet mums ir laiks atgriezties grupai!

(parādās Lesovichok)

Lesovičok: -Labi darīti puiši! Jūs esat īsti aizsargi dabu! Es ceru, ka, pateicoties jums, cilvēki to darīs rūpēties par dabu. Un kā suvenīru es jums dāvinu šo plakātu, kas cilvēkiem pastāstīs, kas viņiem nepieciešams aizsargāt dabu un rūpēties par to. Pakariet to bērnudārzā!

Audzinātāja: -Paldies, Lesovičok! Uz redzēšanos!

Puiši, stāviet aplī un aizveriet acis. Viens, divi, trīs - apgriezieties un atrast sevi grupā.

(bērni atgriežasgrupai )

Audzinātāja:-Te nu mēs esam grupai.

Vai jums, puiši, patika ceļojums?

Kādus uzvedības noteikumus mežā jūs zināt? Parunāsim par to.

Un tagad mēs smaidīsim, cieši turēsimies rokās,

un kā atvadīšanās dāvanu pasniegsim viens otram Apsolīt:

MĒS BŪSIEM DRAUGS AR MEŽU UN SARGSĒM TO UN MĪLĒSIM!

Nodarbība par elementāru vides jēdzienu veidošanu vidējās grupas bērniem "Ceļojums uz rudeni"


Darba apraksts: Šis materiāls būs noderīgs papildu izglītības skolotājiem, vecākiem un pedagogiem. Paredzēts bērniem vecumā no 3-5 gadiem.
Mērķis:
- Palīdziet ieraudzīt rudens krāsas,
- Mācīt sajust un izprast apkārtējās pasaules skaistumu, dzeju, glezniecību,
- Iemācīties izteikt savu emociju uzliesmojumu praktiskā pielietojumā, izmantojot zīmēšanu un pašizpausmi mūzikā
Uzdevumi:
- Paplašināt bērnu izpratni par rudens izmaiņām dabā;
- Mācīt bērniem nosaukt rudens zīmes;
- Attīstīt runas aktivitāti bērniem;
- Trenējies mīklu risināšanā.
- Iemācīties zīmēt rudens lapas mitro lapu tehnikā;
Materiāls: celiņi (šauri un plati), rudens bildes, zāliena bilde, septiņziedu puķe, akvareļu krāsas, otas, burciņas ūdenim, salvetes.

Nodarbības gaita

Skolotāja un bērni ienāk rudens lapām izrotātā zālē
Pedagogs:
Tagad mēs dodamies uz brīnišķīgu valsti, noslēpumainu valsti, kas ir pilna ar noslēpumiem. Un jūs uzzināsiet, ko mēs meklēsim, ja uzminēsit mīklu:
Nāc!- mēs viņai lūdzam
Zelta tērpā...(rudens)
Pedagogs:
Pareizi, iesim meklēt Rudeni. Nu ko, dodamies ceļā. Skaties, ievēro visu un neko nepalaid garām! Mēs ieejam valstī pa taku, pa kuru gāja kāda kājas. (Bērni un skolotājs iet pa taku). Bet esi piesardzīgs. Ir jāmaina ceļi. Klausieties vārdos un rīkojieties saskaņā ar pantiem.
"Mazas pēdiņas staigā pa taku,
Un lielas kājas staigā pa ceļu.

Pa ceļu skrien mazas kājiņas
Un lielas kājas skrien pa ceļu.
Mazas kājiņas lēkā un lec pa taku,
Un lielas kājas seko ceļam."
Pedagogs:"Mūsu kājas ir paklausīgas. Kur mēs ejam?"
Bērni:"Ejam meklēt rudeni."
Pedagogs:"Katram gadalaikam ir savas pazīmes. Tagad pārbaudīsim, vai jūs zināt rudens pazīmes. Es jums pastāstīšu mīklas, un jūs tās uzminēsit.
"Lapas griežas gaisā,
Viņi klusi apguļas uz zāles.
Dārzs nomet lapas
Tas ir tikai... (lapu krišana)"


“Septembrī un oktobrī
Pagalmā viņu ir tik daudz!
Lietus pārgāja un atstāja viņus,
Vidēja, maza, liela. (peļķes)


"Vējš nosauks mākoni,

Pa debesīm peld mākonis.
Un virsū dārziem par birzi
Ir lietus auksts... (lietus)


"Nav roku, nav kāju
Zem loga klauvē,
Lūdz iet uz būdu" (vējš)


"Zemu pelēkajās debesīs
Mākoņi virzās tuvu
Aizverot horizontu
Līs lietus,
Mēs paņēmām... (lietussargu)


Mūsu gultas ir tukšas,
Sakārtots sakņu dārzs.
Tu, zeme, atkal dzemdē,
Esam savākuši...(raža)


Naktī sāka palikt auksts,
Peļķes sāka sasalt.
Un uz zāles ir zils samts,
Kas tas ir?.. (salna)


Pedagogs: Jūs zināt rudens pazīmes, kas nozīmē, ka varat doties tālāk. Puiši, paskatieties, mēs esam zālienā, kur ir daudz ziedu.


(skolotājs atrod septiņu ziedu ziedu)
Pedagogs:"Kas tas par dīvainu ziedu, katra ziedlapiņa ir atšķirīga?"
Zieds: Es esmu neparasts zieds. Esmu septiņziedu puķe. Katra ziedlapiņa man ir īpaša. Atrodi manas rudens krāsas.
Bērni nosauc rudens krāsas: dzeltena, sarkana, oranža, zaļa.
Zieds: "Puiši, vai vēlaties apmeklēt rudenī?"
Bērni:"Jā, mēs gribam."
Zieds: Pēc tam sakiet burvestību, bet ātri, ātri, pretējā gadījumā tas nedarbosies.
(Bērni izrunā mēles griezēju)
"Rudens ir pagājis cauri izcirtumam,
Es izlēju savas krāsas."
(tiek rādīts rudens slaids)


Skolotājs lasa dzejoli:
Meža malā pletās rudens krāsas,
Es klusi pārbraucu ar otu pāri lapotnei.
Lazda ir kļuvusi dzeltena, un kļavas ir noslāpušas,
Apšu koki ir violeti, tikai ozols ir zaļš.

Pedagogs:

"Tik daudz darba ir rudenim! Visas lapas vajag apzeltīt, neviena nav garām. Kādu krāsu izvēlējies rudens? Un kā krāsojāt?
To viņai palīdzēja burvju ota un mūzika. Pati ota mūzikas pavadībā dejoja no lapas uz lapu un visu apzeltīja. Kur melodija dzīvo?
(Bērni klausās... un šajā laikā tiek rādīti slaidi, kas parāda, kā rudens zīmē lapas)

Pedagogs:
Rudens ir noguris un aizmieg. Un vējš aizlidoja, paņēma krāsas un visu sajauca. Uz vienas lapas es izšļakstīju oranžu krāsu, bet uz šīs - sarkanu krāsu. Puiši, lūgsim, lai viņš vairs nav nerātns.
Bērni saka: "Vējš, vējš nav šalle,
Tu paņēmi krāsas, noliec!
Pedagogs:
Negribas atgriezt krāsas vēju. Viņš aicina mūs spēlēties ar viņu, jo viņam vienam ir garlaicīgi. Bērni, dejosim mūzikas pavadībā, izliekoties par lapām.
Bērni dejo pie P. I. Čaikovska skaņu celiņa "Oktobris" no albuma "Gadalaiki".
Skolotājs citē:
Ozola lapas, kļavu lapas,
Tie kļūst dzelteni un klusi krīt.
Vējš tevi satver un iemet kaudzē,
Lapas klusi griežas.
Tas liek tev lidot un griezties,
Tā viņš spēlē un izklaidējas.
Lapas dejo savu apaļo deju,
Viņi atkal atgriezīsies tikai pēc gada.
Pedagogs:
Bet tad sāka stipri līt. Uz lapām krita ūdens lāses, un krāsa tecēja, visas krāsas sajaucās.

Ak, kāds skaistums!


Pedagogs: Puiši, paskatieties uz lapu, tā bija vienkārša, bet tagad tā ir zeltaina. Kā krāsas mirdz. Koki uzvilka zelta tērpu.
Viņa paņēma visus meža zaļumus un pārkrāsoja,
Labā burve izrotāja visu apkārt,
Viņa nokrāsoja zemi spilgti dzeltenā krāsā.
Apkārt viss mirdz
Viss mirgo.
Kā sauc šo dabas brīnumu?
Bērni korī: Rudens!


Pedagogs:
Bērni, un tagad mēs būsim mazi mākslinieki, mēs savos zīmējumos nodosim rudens skaistumu. Nāciet pie galdiem un skatieties, ko rudens jums ir sagatavojis: lapas, krāsas, otas, ūdens krūzes. Vai atceries, kā gleznoji rudeni? Samitrina lapas ar ūdeni, tad ņem vajadzīgo krāsu un vieglām kustībām uzklāj uz lapas. (Bērni zīmē pie mūzikas.)
Pēc darba pabeigšanas skolotājs aicina bērnus apbrīnot viņu lapas un apkopo stundu.

Kuprijanova Svetlana Mihailovna

MDOBU CRR bērnudārzs Nr. 16 “Zolotinka” Sahas Republika (Jakutija) Jakutska

Vidējās grupas “Ceļojums uz pavasara mežu” izglītojošo pasākumu kopsavilkums par ekoloģiju

Mērķis: Turpiniet apgūt drošas uzvedības noteikumus dabā. Veicināt vides kultūru.

Uzdevumi: Iepazīstiniet bērnus ar jauniem drošības noteikumiem.

Nostiprināt bērnu zināšanas par pavasara pārmaiņām dzīvajā un nedzīvajā dabā, turpināt attīstīt bērnu sakarīgu runu.

Precizēt idejas par vides aizliegumiem; palīdzēt ne tikai izprast, bet arī sajust uzvedības noteikumus dabā, pārliecināt par nepieciešamību tos ievērot.

Attīstīt prasmi uzvesties dabā, izturēties pret to saudzīgi, saskatīt tās skaistumu un unikalitāti.

Veicināt bērnos dzīvespriecīgu, gādīgu attieksmi pret dabu.

Priekšdarbi:

Lasīt daiļliteratūru, aplūkot slavenu mākslinieku gleznu reprodukcijas; novērojumi, darbs pastaigās, dzejoļu iegaumēšana par pavasari.

Materiāls nodarbībai

Klēpjdators, didaktiskās spēles “Nosauc dzīvnieku”, “vāc ziedu” ilustrācijas

Nodarbības gaita:

Prezentētājs: Puiši, paskatieties, mums šodien ir ciemiņi. Sasveicināsimies ar viņiem. Sagatavojiet plaukstas. Atkārtojiet ar mani.

Pirkstu vingrošana.

Sveika, sarkanā saule, rokas augšā,

Sveiks, brīze - šūpo rokas,

Saulaini zaķi,- roku vicināšana tev priekšā

Ātra straume - rokas zemāk, rokas šūpo

Sveiki nobriedusi zāle - pļauj palmas

Sveiki, trokšņaini lapotni - berzē rokas

Sveikas mazās pelītes - kokvilna aiz muguras

Sveiki, zaķi - gultas ir savās vietās

Sveicam tagad visus – slēdzenē savienoti pirksti

Mēs esam ļoti priecīgi jūs redzēt - rokas pie krūtīm un uz priekšu - uz sāniem.

Pedagogs:Šodien pie mums ciemos ieradās Mazais Lācis. Pasveicini viņu. Mazais lācis lūdz palīdzību, lai saprastu, par kuru gada laiku ir šis dzejolis:

No aiz kalniem, no aiz jūrām

Dzērvju bari steidzas

Strauti mežā dzied

Un sniegpulkstenītes zied.

Kurš var pateikt, kurš zina, kad tas notiek? (pavasaris).

Cik mēnešus ilgst pavasaris? (Trīs) .

Nosauciet tos (marts, aprīlis, maijs)

Labi padarīts!

Pedagogs: Mazais lācis vēlas jūs uzaicināt pastaigā pa mežu. Vai vēlaties iet viņam līdzi?

Bērni: Mēs gribam!

Pedagogs: Bet ir viens svarīgs noteikums, drošības noteikums, uzmanīgi klausieties:

Mums viss ir nopietni jāsaprot:

Bez pieaugušajiem mežā nevar ieiet!

Tur ir viegli pazust:

Ejiet tālu no mājām

Un atpakaļceļa nav...

Un es vairs nevarēšu tikt pie savas mātes...

Vai atceries noteikumu? Bez pieaugušajiem mežā nevar iet!!!

Kā jūs varat nokļūt mežā?

Bērni: Ar mašīnu, autobusu, kājām...

Pedagogs: Mēs ar jums iesim kājām un apbrīnosim dabas skaistumu.

(Simulācijas celiņš) .

Sveiks, mežs, blīvs mežs,

Pilna ar pasakām un brīnumiem!

Ko jūs trokšņojat lapās?

Kas slēpjas tavā tuksnesī -

Kāds dzīvnieks? Kāds putns?

Neslēp visu: redzi, mēs esam savējie!

Pedagogs: Tu un es tuvojamies meža izcirtumam. Iedomāsimies, ka spoži spīd saule, virs galvas ir zilas skaidras debesis, zemi klāj jauna zaļa zāle, parādās pirmie ziedi.

Kuri ziedi parādās pirmie?

Bērni: Sniegpulkstenītes.

Uzdevums D\I: “Savākt ziedu”

Pedagogs: Pavasarī kokiem uzbriest pumpuri un uzzied pirmās lapas.

Ak, koka zari ir nolauzti. Kurš to izdarīja? Vai jūs varat nolauzt koku zarus? Kāpēc?

Bērni: Nē

Pedagogs: Protams, nē! Augi un koki ir dzīvas būtnes. Viņi aug, elpo, ēd. Atstāj putekļus. Augi dod mums skābekli un attīra gaisu. Tāpēc kokiem nevajadzētu lauzt zarus.

Pedagogs: Atstāsim arī šeit zīmi. Kas to redzēs, tas zinās, ka koku zarus lauzt ir aizliegts. Ejam tālāk.

Ak, redzi, kāds zaķis lēca!

Vai zini, kas pavasarī notiek ar dzīvniekiem?

Bērni: mainiet krāsas, mostieties no ziemas miega, dažiem ir bērni.

Pedagogs: Mazais lācis piedāvā nedaudz atpūsties un uzspēlēt spēli: “Nosauciet dzīvniekus un to mazuļus” (Apsēdieties uz krēsliem).

Spēle: “Atrodi mazuli”

Pedagogs: Vai jūs labi izpildījāt uzdevumu un tagad devies tālāk?

Bērni, pastāstiet Lācim, ko vēl jūs nevarat darīt mežā, ja esat viņa draugi? Meža draugi?

Klausieties Mishkas dzejoļus:

Mēs ejam, ejam pa pļavu,

Kolekcionēšana pēc zieda:

Sarkans, balts, zils...

Brīnišķīgs pušķis. (M. Bičkova)

Kas, jūsuprāt, šajā dzejolī Mazajam Lācim nepatīk? (plūkt ziedus)

Pedagogs: Pēc sniega kušanas parādās zāle un pavasara ziedi. Tie ir tik skaisti un maigi, un jūs patiešām vēlaties tos ņemt līdzi mājās. Vai ir iespējams nolasīt ziedus?

Klausieties pantu par to, kas notiks, ja nolasīsim ziedu.

Ja es novācu ziedu, ja tu novāc ziedu,

Ja jūs un es esam kopā, mēs kopā nolasām ziedus,

Visi izcirtumi būs tukši, un skaistuma nebūs.

Pedagogs: Atcerēsimies arī šo noteikumu. Ja plūc ziedus. Kukaiņu nebūs. Viņiem nebūs ko ēst. Atstāsim zīmi arī šeit.

Es došos uz zaļo mežu

Es atradīšu pelēku zaķi

Es atvedīšu mājās

Šis zaķis būs mans.

(No meža nevienu nevar aizvest mājās).

Pedagogs: Dzīvnieki jutīsies slikti, ja nav dzīvotnes, kurā viņi ir pieraduši dzīvot.

Atstāsim zīmi arī šeit.

Fiziskie vingrinājumi.

Putniņi, putniņi

Viņi lido pa mežu, dzied dziesmas,

Nāca spēcīgs vējš un gribēja aiznest putnus,

Putni paslēpās ieplakā, tur bija omulīgi un silti.

Pedagogs: Jūs droši vien esat dzirdējuši, ka pēdējā laikā ļoti bieži notiek meža ugunsgrēki. Tie var būt no karstuma vai lapu dedzināšanas, vai arī tūristi aizmirst nodzēst uguni.

Atcerieties vēl vienu noteikumu:

Pavasaris! Puiši steidzas doties pārgājienā!

Bet jaunajiem tūristiem jāzina:

Lai dzīvnieki un putni neciestu,

Nav labi lutināt dabu!

Savāc atkritumus no izcirtuma

Un sadedzināt viņu uz sārta!

Neatstājiet uguni mežā

Pārklāj ar smiltīm un zemi,

Lai tas nesmēķē, nedzirksteļo,

Nekādas nepatikšanas mežā viņš nesagādāja.

Kādu noteikumu mēs varam izvilkt no šī dzejoļa?

Bērni: Jūs nevarat atstāt atkritumus mežā. Jūs nevarat atstāt nenodzēstu uguni. (Novietojiet zīmi)

Pedagogs: Tieši tik daudzus noteikumus mēs iemācījāmies meža draugiem. Atkārtosim visas zīmes, kuras aizliegts darīt mežā.

Nu, mēs palīdzējām lācītim izdomāt, ko nedrīkst darīt mežā, un tagad mums ir laiks atgriezties bērnudārzā.

Vai jums patika mūsu pavasara ceļojums? Kas tev patika visvairāk?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Būsim puiši meža draugi, saudzēsim dabu: nemīdīsim zaļo zāli, neplūksim ziedus, bet apbrīnosim tos. Lai maigā saule vienmēr priecē tevi un mani.

Ardievu mazais lācītis.

2024 bonterry.ru
Sieviešu portāls - Bonterry